Utbyteslysrör 60 W Pondteam
565,00 kr inkl. moms
| st | rabatt | à-pris |
|---|---|---|
| 1 st | – | 565,00 kr |
| 2 st | 5% rabatt | 536,75 kr |
| 5 st | 10% rabatt | 508,50 kr |
Original reservdel från Oase. Utbyteslysrör 60 W Pondteam.
Slut i lager
Officiell tillverkarsida: Pondteam ↗
Beskrivning
Original UV-reservdel från Oase — Utbyteslysrör 60 W Pondteam. Säkerställer effektiv UV-C-rening av ditt dammvatten.
Varför välja originaldelar från Oase
- Perfekt passform — konstruerad för exakt din utrustning
- Lång livslängd — material i originalkvalitet
- Enkel installation — byt själv utan specialverktyg
- Garanti — originaldelar behåller din utrustnings garanti
Vanliga frågor
Hur ofta ska UV-lampan bytas?
UV-C-lampor tappar effekt efter ca 8000 timmar — byt varje säsong för bästa resultat.
Är detta en originaldel?
Ja, originaldel från Oase med garanterad kvalitet och passform.
Handla tryggt hos Näsets Ciklidhobby — vi är specialister på damm- och akvarieutrustning. Vid frågor, kontakta oss så hjälper vi dig välja rätt del.
Utbyteslysrör 60 W Pondteam – praktiskt tillbehör
Utbyteslysrör 60 W Pondteam är ett praktiskt tillbehör som passar ditt akvarium, din damm eller din reptilvärld. Produkten är noggrant utvald för god kvalitet.
Användning
- Montera och använd enligt anvisningarna
- Kontrollera kompatibilitet med din befintliga utrustning
- Hör av dig om du är osäker – vi hjälper dig
Om Näsets Ciklidhobby
Vi är en specialistbutik med brett urval av akvarie-, damm- och reptiltillbehör. Beställ online med leverans 1–3 arbetsdagar eller besök vår butik i Västra Frölunda.
Alternativ och jämförelse
| Art | Pris | Passar dig som |
|---|---|---|
| O-ring inlopp Biopress 6000/10000 | 11 kr | Passar dig som vill ha ett liknande alternativ |
| Bioboll Filtral 1500/3000/6000/9000 | 14 kr | Passar dig som vill ha ett liknande alternativ |
| Skruvar Handtag/bottenpl Bioclear (4st) | 21 kr | Passar dig som vill ha ett liknande alternativ |
Läs mer om Utbyteslysrör 60 W Pondteam
Vill du veta mer om skötsel, utfodring och vilka arter som passar ihop? Läs vår guide om Utbyteslysrör 60 W Pondteam – Välj rätt dammpump – komplett guide.
Ytterligare information
| Vikt | 0,15 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 12 × 6 × 4 cm |
Frågor och Svar — Utbyteslysrör 60 W Pondteam
Här svarar vi på de vanligaste frågorna om Utbyteslysrör 60 W Pondteam. Hittar du inte svaret på din fråga? Kontakta vår kundtjänst så hjälper vi dig.
Vilken pump eller filter passar till Utbyteslysrör 60 W Pondteam?
Vilken pump och vilket filter du behöver beror på dammens storlek och fiskbelastning. Vi hjälper dig gärna att välja rätt utrustning för din damm — berätta hur stor din damm är så räknar vi fram rätt flöde.
Hur övervintrar jag Utbyteslysrör 60 W Pondteam?
Många dammprodukter behöver tas in eller tömmas innan frosten. Fiskar och växter har egna övervintringsregler. Läs produktbeskrivningen och fråga oss gärna om just den här produkten inför vintern.
Kan jag hämta Utbyteslysrör 60 W Pondteam i butiken?
Ja, du kan hämta din beställning i vår butik på Smithska Vägen 4 i Västra Frölunda, mån–fre 16–19 och lör–sön 10–14. Stora dammprodukter levererar vi även med hemtransport.
Kan jag få hjälp att välja rätt Utbyteslysrör 60 W Pondteam?
Absolut! Vi hjälper dig gärna med råd — i butiken, på telefon eller via chatten. Vi har lång erfarenhet av akvarium och dammar och ger råd anpassade efter din situation.




